Bezpieczna przesyłka roślin

08 / 02 / 2019 Bezpieczna przesyłka roślin

Nadając paczkę, nie zapomnij oznaczyć kategorii przesyłanych produktów. Informacja o florystycznej zawartości będzie bardzo pomocna, a kurier podczas wykonywania zlecenia będzie dodatkowo ostrożny.

Do pakowania roślin doniczkowych i kwiatów rekomendujemy zastosowanie tektury o wysokiej gramaturze. Najlepiej sprawdzi się pięciowarstwowa. Karton dopasuj do wielkości przesyłki, a wolne przestrzenie zabezpiecz folią bąbelkową. W przypadku niewielkich i bardzo wytrzymałych roślin, w zastępstwie za folię bąbelkową, użyj papieru celem zabezpieczenia wolnych przestrzeni.

Transport kwiatów doniczkowych będzie najbardziej komfortowy, gdy przesyłana roślina będzie zasadzona w doniczce plastikowej. Nie podlewaj jej bezpośrednio przed transportem, by woda nie przemoczyła kartonu.

Bukiety zawsze pakuj na płasko w odpowiedniej wielkości kartonie. Transport w K27 nie trwa długo, natomiast jeśli chcesz mieć pewność, że kwiaty pozostaną dłużej świeże, ich końce owiń wilgotnym ręcznikiem papierowym, który możesz zabezpieczyć stretchem, lub zabezpiecz specjalnymi fiolkami florystycznymi z wodą.

Facebook Facebook
Zobacz również Pokaż więcej aktualności